Тексти переслідують повсюди. З рекламних банерів, рефератів в університеті та постів в Інстаграмі.
Копірайтер, власник бізнесу чи студент – не важливо хто ти. Вміння добре писати ніколи не буде зайвим. Тому сьогодні ми поділимося порадами, які допоможуть тобі писати краще.
Завжди думай про читача
Важливо чітко знати, для кого пишеш і чому ця людина захоче прочитати твій текст. Аналізуй цільову аудиторію, обирай теми, що їй цікаві та використовуй слова з її лексикону.
Наприклад, якщо ти пишеш текст для студентів та школярів, слово «вельмишановні» навряд їм сподобається.
Визнач мету тексту
Уяви, що написання тексту це мандрівка з точки №1 в точку №2 і читач має пройти цією дорогою, на загубившись на півдорозі.
Перед тим, як почати друкувати текст визнач мету. Для чого комусь треба читати твій текст. Не відступай від теми: якщо вже розказуєш, як вирощувати гречку, не перемикайся на горох.
Структуруй
Великі полотна тексту читають одиниці. Чітку інформацію отримати легко – з поста в Інстаграмі чи відео в ТікТоці. Мало хто зможе концентрувати увагу на великих абзацах тексту.
Тому розбивай інформацію на блоки. Текст не лякатиме об’ємом, а читати його стане легше.
Спрощуй
Якщо в реченні можна видалити слово без втрати сенсу – видаляй. Якщо ти думаєш, що довгі вступи, вставні слова та епітети роблять текст якісним, тобі лише здається. Практика показує, що недовгі речення, прості слова та відсутність складних зворотів краще сприймаються читачами.
«Пиши п’яний, редагуй тверезий»
Цільову аудиторію визначили, план склали, текст написали та розбили на блоки. Що далі?
Забираємо «воду»
«Звичайно», «проте», «безсумнівно», «як вже було сказано раніше» і інші конструкцій, які розмивають якість та змушують закрити текст.
Видаляйте стоп-слова і повірте, від цього він стане лише кращим.
Забираємо штампи, кліше, канцелярити
«Красива, як троянда», «як безхмарне небо», «висококласна якість», «чудовий сервіс» і т.д.
Хочеш показати перевагу – говори фактами. Ніхто вже не вірить в слова «ми найкращі на ринку» – так говорять всі.
Не «Ми турбуємося про наших клієнтів», а «Повернення товару нашим коштом, якщо розмір не підійде».
Читаємо текст в голос
Читаючи текст, ми проговорюємо його в голові. Переконайся, що він добре читається – проговори його вголос. Вичитай на помилки, ще раз перечитай і готово!