Зараз у соцмережах не рекламується хіба що лінивий. Таргетована реклама стала невід’ємною частиною ведення бізнесу і суттєво скоротила відстань між попитом та пропозицією. Як це працює і чому вам це потрібно — у нашій статті.
Бувало так, що ви гортаєте стрічку інстаґраму і поміж різноманіттям постів та сторіс натрапляєте саме на ту пропозицію, яка зараз так потрібна? Можна завести бесіду про теорії змови, що гаджети підслуховують наші розмови чи — куди більше — читають наші думки. А можна повернутися до здорового глузду і ближче познайомитися з алгоритмами роботи реклами в інтернеті.
Тarget (англ.) — ціль. Цим і визначається принцип дії таргетованої реклами.
Коли ми реєструємося у соцмережах або на різних сайтах, то даємо їм інформацію про себе. Як мінімум — ім’я, стать, вік, місто проживання. Іноді розповідаємо й більше — наприклад, про сімейний стан, професію, захоплення та уподобання.
Ясна річ, ми робимо це для того, аби просто поділитися своїм життям з аудиторією, можливо, знайти однодумців, завести нові знайомства. Соцмережі ж використовують цю інформацію з метою задовольнити наш попит найкращою пропозицією.
Далі усе відбувається просто: проаналізувавши продукт, який рекламуватиметься, таргетолог підбирає аудиторію, яка найімовірніше буде в ньому зацікавлена. Вибирає він за тими ж критеріями, які ми зазвичай вказуємо під час реєстрації на новій платформі (вік, стать, місце проживання, інтереси). Якщо вказані таргетологом критерії співпадуть із нашими, то є велика ймовірність, що, ми побачимо цю рекламу у своїй стрічці і вона, мабуть, нас зацікавить.
Саме через ретельний підбір параметрів при налаштуванні таргетована реклама показує таку ефективність. Аудиторія дійсно зацікавлена і натрапляє на пропозицію у вдалий момент. До того ж, у соцмережах зручно швидко отримати зворотний зв’язок.
Якщо ви розумієте своїх потенційних клієнтів, можете визначити аудиторію, на яку варто орієнтуватися і маєте крутий продукт/послугу, — підключайте таргет!
Про вас говоритимуть, вас бачитимуть і у вас купуватимуть.