Будь-яка робота потребує планування. Кажуть, що це допомагає краще поратися зі своїми завданнями і загалом правильно організовувати робочий процес. Спробуємо розібратися, як воно працює на прикладі контент-плану.
Успішний бренд обов’язково має ефективну регулярну комунікацію. Основний канал для цього — соцмережі. Але про що там стільки можна розповідати? І як часто треба з’являтися? Людям не набридне? Як не проґавити щось важливе?
Тема для розповіді знайдеться завжди. Здебільшого у соцмережах бренди розповідають про свій продукт, загалом про сферу їхньої діяльності, іноді торкаються суспільно важливих тем тощо. Зараз відходять від лонгрідів, складних перенасичених незрозумілими термінами текстів. Мінімалізм у всьому — гарна тенденція, потрібне вміння подати складний зміст у простій формі.
Знайти цікаву тему у сучасному світі буде неважко. Питання наступне: як часто з’являтися у соцмережах, щоб не набриднути, але і не загубитись?
Тут все індивідуально, але одне можна сказати точно: щодня потрібно нагадувати про себе. Далі уже міркувати, у якій кількості. Щоб краще зрозуміти це, можна відслідкувати активність аудиторії, проаналізувати вподобання і потреби. Люди цінують свій час і не будуть дивитися 15 одинакових сторіс без жодної смислової нагрузки.
Щоб запобігти неполадкам, не забути розповісти аудиторії щось важливе, загалом розуміти, що відбувається у ваших соцмережах — контент-план.
Плюси:
- ви маєте заздалегідь підготований контент;
- контролюєте основні процеси у соцмережах;
- можете придумати нові способи комунікації (різні рубрики, інтерактиви);
- забезпечуєте регулярну комунікацію із уже визначеною частотою.
Мінуси:
- ви не зможете заздалегідь продумати ситуативний контент (але все одно зможете його додати будь-якої миті);
- підготований контент може втратити актуальність до того часу, коли ви планували його постити.
Щоб не наткнутися на підводні камені, адаптуйте контент-план конкретно під себе. Розрахуйте, чи потрібно вам готувати контент на місяць чи, можливо, на тиждень. Проаналізуйте, що подобається аудиторії найбільше, чи достатньо контенту ви продукуєте, а можливо, його занадто багато.
Тільки після того, як ви чітко дасте відповіді на всі ці запитання, можете починати роботу на контент-планом. Тоді він спрацює і ви відчуєте різницю.