Інтернет-маркетинг – це просування товарів/послуг бренду через онлайн сервіси. Залежно від особливостей бізнесу, використовують різні майданчики: блог в соцмережах, інтернет магазин та інші.
Всі ми знаємо про звичайну рекламу: банери, телебачення, плакати. Інтернет-маркетинг – це те саме, але на просторах інтернету.
За допомогою інтернет-маркетингу бізнес може розповісти про свій продукт на широку аудиторію, побудувати комунікації, залучити нових клієнтів.
Чому бізнесу треба в інтернет? Переваги інтернет-маркетингу:
Глобальне охоплення
Цифри говорять самі за себе. 56% населення Землі користується інтернетом. І ця цифра щороку лише буде зростати.
Наприклад, завдяки таргетинговій рекламі бізнес може показувати рекламу чітко своїй цільовій аудиторії. Погодьтесь, це набагато ефективніше, ніж білборд на вулиці.
Точність
Таргет дозволяє налаштувати рекламу дуже точно. Ви можете обрати будь-що: вік, стать, звички, місце проживання, інтереси і т.д. А Meta, наприклад, буде показувати рекламу тим людям, які скоріш за все здійснять покупку і в той час, коли це буде ефективніше.
Рентабельність
Інтернет-маркетинг набагато дешевший за традиційний маркетинг. Для створення рекламної кампанії в «онлайні» потрібно менше ресурсів та фінансів. А оскільки ви показуєте рекламу лише зацікавленим людям, то затрати на рекламу в інтернеті швидше окупаються.
Види інтернет-маркетингу
- Email-маркетинг;
Це розсилка листів на електронні пошти потенційних та постійних клієнтів. За допомогою листів можна інформувати людей про акції, знижки, спеціальні пропозиції та підвищити лояльність до бренду.
- пошукова оптимізація;
Це ефективний інструмент реклами. Згадайте, як часто ви гуглите товар перед покупкою? Так робить більшість людей. А потенційний клієнт ймовірно натисне на посилання, що знаходиться зверху списку.
- SMM;
Це той самий таргет, про який ми говорили вище. Ви можете налаштувати аудиторію: вік, стать, звички і т.д. Так вашу рекламу будуть бачити ті люди, які ймовірно зацікавлені в продукті.
- чат-бот маркетинг;
Чат-бот – це наперед заготований ланцюжок питань та відповідей, за допомогою яких, клієнт може отримати відповіді на свої запитання, оформити замовлення, отримувати інформацію про знижки.
- маркетинг впливу.
Це практика просування брендів за допомогою «лідерів думок» – блогерів, зірок. У медійних осіб є кредит довіри аудиторії, тому така реклама добре працює, показує хороші результати.
SMM
SMM – це маркетинг, за допомогою якого, бренди залучають нових клієнтів.
95% людей віком від 18 до 34 років найзручніше стежити за брендом та робити покупки в соцмережах.
Для чого бізнесу потрібні соцмережі?
Просування контенту
Бренд може просувати статті, новинки, акції, відео бренду та інше.
Використання інфоприводів
Зараз бренд – це не лише вітрина з товаром. Сьогодні компанії мають реагувати на соціально важливі події та показувати свою позицію.
Запуск реклами
Для цього деколи наймають таргетолога. Ця людина знає як розробити стратегію рекламної кампанії, розрахувати бюджет, обрати аудиторію. Це дозволяє чітко та ефективно використовувати гроші на рекламу
Які цілі SMM?
Трафік
Публікації в соціальних мережах можуть перенаправляти користувача на сайт. Переходи на сайт – це і є трафік.
Підвищення залученості
Коли підписники лайкають, поширюють публікації, відповідають в опитуваннях та беруть участь в конкурсах, то вони стають залучені в діяльність бренду. Зрештою, це підвищує лояльність клієнта, отже, і підвищує ймовірність покупки.
Пошук нових клієнтів
Це завдання виконується за допомогою таргету.
Імідж
В соціальних мережах легко доносити цінності бренду. Наприклад, ви займаєтесь благодійністю. Транслюйте це в соціальних мережах. Показуйте свою реакцію на значущі події в суспільстві.