Суспільству споживачів потрібна лаконічність і зрозумілість. З-поміж безлічі варіантів люди мають звернути увагу саме на вашу пропозицію. На що акцентувати, аби досягти цього? Як виділитися?
Усе починається з ідеї. Бажано, щоб ця ідея була новою і цікавою. Хоч насправді вигадування чогось нового — це вдале комбінування того, що уже давно існує. Що більше ви знаєте і бачите, то більше гарних поєднань зможете вигадати.
Головне — концепція. Далі рух від наймасштабнішого — стратегії — до конкретнішого — візуальної складової та комунікації.
Розбираємось.
Стратегія — це структурована історія бренду, його позиціонування, бачення, сенс. Важливо розповісти про цінності, мету, завдання, які ви собі ставите.
Візуал — логотип, айдентика, особливості стилю і невербальна комунікація. Усе це повинне бути влучним, лаконічним і врізатися в пам’ять.
Комунікація — соцмережі, сайт, реклама. Тут важливо вдало підібрати tone of voice і притримуватися його. Комунікація має бути регулярною, не можна втрачати цей зв’язок, бо вас дуже швидко може замінити хтось інший.
Брендинг — це процес, який триває впродовж усього життя бренду. Придумати гарну назву, концептуальне лого і розповісти історію — це тільки початок. Далі — більше.
Щоб життя бренду вирувало, треба уважно стежити за тим, що відбувається навколо і як він себе почуває в цих умовах. Іноді з’являється потреба щось змінити, додати, удосконалити. Може трапитись так, що ваша історія втратить актуальність або ви просто захочете її переписати. Не бійтеся змінюватися! Це показник руху і розвитку.
Ви повинні бути чесними з суспільством. Люди добре відчувають щирість і легко визначають брехню. Тож не намагайтеся грати на їхніх почуттях і емоціях, бо врешті це призведе до поразки.
Все ж, для чого увесь цей процес?
Дуже просто — щоб про вас говорили і дізнавалися, цікавилися вами. А ще щоб вам довіряли. Щоб у вашій галузі вас вважали авторитетом, можливо, навіть ставили у приклад. Щоб показати серйозність намірів і любов до своєї справи.
Розкажіть про себе світові!